Projektai

Arabų kultūros dienos 2017

 

"Arabų kultūros dienos 2017“ – tai iniciatyva, kuria siekiama puoselėti tarpkultūrinį dialogą, grįstą autentišku abipusiu supratimu. Mes norime leisti arabams patiems save pristatyti, savo lūpomis pasakoti savąją istoriją, pateikti savo kultūrą ir tradicijas. Mes siekiame pateikti arabų kultūrą iš meninės, akademinės ir estetinės perspektyvos, akcentuodami meną ir kultūrą, švietimą ir kultūrinį bendradarbiavimą. Dėl šios priežasties, sąmoningai vengdami religinių ir politinių temų, šiuo projektu norime sukurti vieningą platformą, apie kurią galėtų burtis arabų ir lietuvių kultūros ir meno atstovai bei žmonės. Be to, šis projektas įgalins Lietuvoje gyvenančius žmones susikurti gilesnį suvokimą ir platesnį požiūrį į arabų kultūrą ir jos milžinišką indėlį į pasaulinės kultūros istoriją.

 

"Arabų kultūros dienos 2017" vyko rugsėjo 12-16 dienomis. Pagrindiniai šio renginio organizatoriai – Arabų kultūros forumas, kartu su Anna Lindh fondu Lietuvoje, Užsienio reikalų ministerija, Vilniaus universitetu ir kitomis vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis aktyviai dalyvavo šio festivalio organizavime. Dauguma šio festivalio renginių iniciavo ir pravedė Arabų kultūros forumas bendradarbiaujant su Vilniaus Universiteto Orientalistikos centru, Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, bei Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi. Festivalį pagerbė svečiai ir dalyviai iš Saudo Arabijos, Omano, Palestinos, Tuniso. 

Pagarindiniai projekto rėmėjai - Lietuvos Užsienio reikalų ministerija ir Saudo Arabijos ambasada Kopenhagoje

Patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

 

ARABŲ KULTŪROS DIENIŲ PROGRAMA

 

 

RENGINIŲ AKIMIRKOS

Atidarymas

 

NuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotraukaNuotrauka
 
 

PROJEKTO PARTNERIAI IR ORGANIZATORIAI

 

Nuotrauka
 
Nuotrauka